Trio Mediaeval a Arve Henriksen

Trio Mediaeval a Arve Henriksen

Where: Second stage Church of the Annunciation of the Virgin Mary
Dobrš
38473
Dobrš
United States
When: 
17 August 2019 - 16:00 to 17:00
Price: 
540.00CZK
Anna Maria Friman (singing), Jorunn Lovise Husan (singing), Linn Andrea Fuglseth (singing), Arvbe Henriksen (trumpet)

Norské vokální soubor Trio Mediaeval založila v roce 1997 Linn Andrea Fuglseth v Oslo. Jeho původními členy byly Anna Maria Friman, Torunn Østrem Ossum a Linn Andrea Fuglseth. Berit Opheim nahradila Ossum v roce 2013 a Jorunn Lovise Husan nahradila Opheim v červnu 2018.
Jádro repertoáru tria představuje posvátnou monofonní a polyfonní středověkou hudbu z Anglie, Itálie a Francie, současné skladby psané pro soubor, stejně jako tradiční norské, švédské a islandské balady a písně, většinou uspořádané členy skupiny. Během posledních osmi let vytvořilo trio vzrušující spolupráci jak s jednotlivými hudebníky, tak i s většími orchestry.
Na podzim roku 2014 mělo trio dva nové projekty ve spolupráci Anna Maria, Linn Andrea a Berit, kdy předvádějí a nahrávají skladby Jen David Lang a En la mar hai o torre od Betty Olivero se Saltarello Trio v Drogheda v Irsku a také nahrávky Grand Pianola Music Johna Adamsa s Deutsches Symphonie- Orchester Berlín a GrauSchumacher Piano Duo.
V roce 2017 vydala společnost ECM Records Rímur, kde se k Trio Mediæval připojil jazzový muzikant Arve Henriksen (trubka). Rímur představuje středověkou, improvizovanou a lidovou hudbu z Islandu, Švédska a Norska.
Arve Henriksen studoval na konzervatoři v Trondheimu, od roku 1989 pracuje jako hudebník na volné noze. Spolupracoval s mnoha hudebníky, včetně Magnetic North Orchestra Jona Balkeho / Batagraf, Edwarda Vesalaho, Jona Christensena, Marilyn Mazur, Nilse Pettera Molværa, Mishi Alperin, Arkady Shilkloper, Arild Andersen, Stiana Carstensena, Dhafer Youssef, Sidsel Endresen, Pekka Kuusisto, Křesťanského souboru Wallumrød, Nilse Øklanda, Karla Seglema, Pera Oddvara Johansena, Iain Ballamy, Thomase Strønena, Gjermunda Larsena, Svante Henryson, Matse Eilertsena, Davida Sylviana, Jona Hassella, Hope Sanduval, Laurie Anderson, Johna Paula Jones, Erika Honoré, Toshimaru Nakamura , Trygve Seim, a mnoha dalších. Henriksen složil a pověřil hudbu pro festivaly, filmy a dokumentární programy. Má dlouhou diskografii s celkem 140 záznamy. Byl oceněn společně se Supersilent The Alarm Award 2004.