Milli Janatková Trio

Milli Janatková Trio

Where: Main stage Dobrs Château
Dobrš č.p.1
38473
Dobrš
Czech Republic
When: 
16 August 2019 - 16:00 to 17:00
Price: 
340.00CZK
Milli Janatková ( singing, guitar, percussion, looping), Marek Novotný (piano), Petr Nohavica (drums)

Milli Janatková - music and visual arts je osobitá zpěvačka, multiinstrumentalistka, skladatelka, výtvarnice a lektorka přirozeně propojující žánry i umělecké obory. Pochází z Česka, cestuje po Evropě, Indii, USA. Veřejně vystavuje od roku 2003, o tři roky později začala hudebně vystupovat. Koncertuje sólově nebo s jazzovými muzikanty Markem Novotným, Petrem Tichým, Tomášem Vokurkou aj. Její projekty Proměna, Klid, prosím! a Mým kořenům získaly dvanáct nominací, například na prestižní ocenění Classic Prague Awards v kategorii Crossover. A capella píseň Mateřské kouzlo věnovaná autorčiným šumavským předkům získala Cenu Vox Populi Nezávislých hudebních cen v New Yorku v USA.
Nový projekt Hluboko je založený na originálních aranžích nejstarších českých hudebních památek a lidových písní. Cílem projektu je inspirace k sebepoznání skrze pochopení příběhů z osobní a kulturní historie.
Videoklip Buoh a další skladby vychází z nejstarších duchovních písní Evropy z 12. až 14. století. Poukazují na téma obnovení základní důvěry v podstatu života, a možnosti navázat na bohatost tradic. Je možné v naší minulosti i současnosti najít zdravé, prospěšné a tvůrčí hodnoty, díky nimž lze komunikovat a vzájemně se obohacovat.
Během koncertů autorka ve spolupráci s hudebními kolegy propojuje své projekty, čímž vzniká bohatá tvůrčí mozaika symbolizující životní cestu. Díky propojení vícehlasů, zvuků, rytmů, alternativního jazzu a improvizace Milli vytváří jedinečnou atmosféru plnou obrazů, znásobenou spontánním pohybem a výtvarně zpracovanými autorskými kostýmy.
Na MHF Dobršská brána bude představen projekt „Hluboko“.