John Potter, Ariel Abramovich, Miloš Valent / Dowland Project

John Potter, Ariel Abramovich, Miloš Valent / Dowland Project

Where: Second stage Church of the Annunciation of the Virgin Mary
Dobrš
38473
Dobrš
United States
When: 
16 August 2019 - 20:30 to 21:30
Price: 
440.00CZK
John Potter (singing), Ariel Abramovich (lute), Miloš Valent (violin)

Dowland Project (John Potter) začal jako umělecká spolupráce mezi Johnem Potterem a Manfredem Eicherem z ECM a byl pokusem znovu objevit podstatu renesanční písně z pohledu moderního umělce. John navrhl Johna Dowlanda a Manfred Eicher navrhl rozšíření povinné první hudební sestavy hráčů o jazzové hudebníky. První nahrávka pro ECM spojila Johna Surmana, Barryho Guye, Mayu Homburger a Stephena Stubbse a byla označena britskými Sunday Times nahrávkou roku. Skupina uskutečnila svůj hudební debut v Brémském Musikfestu a od té doby hrála na obou stranách Atlantiku, včetně katedrály sv. Patrika v New Yorku, Mnichovské opery a festivalu Musica Visual na Lanzarote. Druhé album "Charming Sleep" se posunulo obdobným přístupem o krok dále, tentokrát s anglickými a italskými písněmi z po-Dowlandovské generace.
Mezi různorodé hudební spolupracovníky Johna Pottera patří loutnisté Ariel Abramovich a Jacob Heringman, projekt Dowland s Johnem Surmanem a Milosem Valentem, skladatel Ambrose Field a Conductus Ensemble spolu s kolegy tenoristy Christopherem O'Gormanem a Rogersem Covey-Crumpem. Spisovatel, učenec, stejně jako zpěvák, vydal čtyři knihy o zpěvu a byl do roku 2010 emeritním přednášejícím oboru hudby na univerzitě v Yorku.
Současné projekty zahrnují Alterntive History, soubor s Annou Mariou Friman, Arielem Abramovičem a Jacobem Heringmanem, zakořeněný v renesanční polyfonie 17. století (jak je slyšet na albu ECM Secret History), avšak zahrnující nové skladby pro hlasy a loutny od Stinga, keyboardisty Genesis Tonyho Bankse, baskytaristy Led Zeppelin Johna Paual Jonese a skladatelů z počátku dvacátého století (jak je uvedeno na nahrávce ECOR Amores Pasados). Soubor Conductus vydal tři CD u hudebního labelu Hyperion a objevuje nové repertoáry ze 14. století. Johnovy projekty s loutnistou Arielem Abramovičem a Jacobem Heringmanem se zaměřují na vzdálenější břehy renesance a „jazzově“ laděný repertoár ze 17. století - od Forda k Ferrari.
Na dobršském festivalu vystoupí John Potter v triu s Miloš Valent a Ariel Abramovich.