Before JazzArt Festival

Before JazzArt Festival

When: 
17 February 2015 (All day)

Na swoje 30. urodziny utalentowany trębacz Tomasz Dąbrowski gra 30 koncertów w 30 miastach w całej Europie. „Tylko trąbka i tłumiki, wspomagane wyobraźnią, wątpliwościami, i inspiracjami muzyką, z którą dorastałem i którą tworzyły”. Te inspiracje to free jazz, berlińska awangarda oraz wschodnioeuropejski folk. To wszystko sprawia, że Tomasz Dąbrowski jest uważany za jednego z najbardziej oryginalnych trębaczy młodego pokolenia zarówno na Polskiej, jak też i na europejskiej scenie jazzowej. Wydał już trzy płyty solowe oraz dziesiątki płyt jako współlider i sideman. Tylko w Polsce współpracował z Andrzejem Jagodzińskim, Maciejem Obarą czy Markiem Kądzielą.

Od kilku lat mieszka w Danii, gdzie jako pierwszy Polak w historii otrzymał tytuł „Jazzowego Muzyka Roku" na wyspie Fyn, przyznawanego przez Związek Muzyków Jazzowych - Foreningen Af Fynske Jazzmusikere. Jest również uczestnikiem programu You Me - Young Musicians play Europe, którego zadaniem jest prezentacja najciekawszych osobowości muzycznych w Europie.

Na urodzinowej trasie Tomasza Dąbrowskiego nie mogło zabraknąć Katowic. Jego koncert w Old Timers Garage (Katowice – Piotrowice) będzie zapowiadał 4. edycję Katowice JazzArt Festivalu (21 – 30 kwietnia).

Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed koncertem oraz w ticketpro.pl i ticketportal.pl